Haberler

Şirketimize ait Türkiye ve Dünya'daki güncel gelişmeleri bu portaldan sizlere sunuyoruz.

Sumitomo Rubber AKO İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde Altın Ödül Aldı (03.06.2022)

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) düzenlediği “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde otomotiv endüstrisinde 2021 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren kuruluşları ödüllerini aldı. OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik'in ev sahipliğinde düzenlenen otomotivin gurur gecesinde, 2021 yılında en fazla ihracat yapan ilk 110 firmaya Platin, Altın, Gümüş ve Bronz kategorilerinde ödülleri dağıtıldı.

Seçkin otomotiv üreticilerinin Platin ödül ile ödüllendirildiği gecede, Ford Otomotiv 2021 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren kuruluş oldu.

>>> Devamı
FALKEN Motorsports Takımı Nürburgring 24 Saat Yarışında 9. Sırada Yer Aldı (02.06.2022)

Sumitomo Rubber Grubu olarak, Falken Tyre Europe’un (grubumuzun Avrupa’daki lastik satış şirketi) yarış takımı olan Falken Motorsports’un, 26- 29 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Nürburg kentinde düzenlenen Nürburgring 24 Saat Yarışı’nda (Resmi Adı: ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring) yer aldığını belirtmekten kıvanç duyar.

Falken Motorsports Takımı’nın piste çıkardığı iki Porsche GT3R yarış otomobili arasından 33 Numaralı araç, yarışta 9. olarak bu yıl yarışan Porsche araçları arasında sadece en yüksek sıralamayı almakla kalmayıp, Falken Motorsports Takımı’nın 9 kez peş peşe ilk onda tamamlaması sağladı.

>>> Devamı
Sumitomo Rubber Ako Çankırı’nın En Çok İstihdam Yapan Şirketi (30.05.2022)

2021 Yılında Çankırı’da en çok istihdam yapan işverene olarak Sumitomo Rubber AKO, SGK İl Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

SGK İl Müdürü Hicran Kaymakçı, 18 Haziran 2022 tarihinde Sumitomo Rubber AKO Lastik fabrikasını ziyaret ederek şirketin, 2021 yılı içerisinde Çankırı’da en fazla prim ödeyen, sigortalı çalıştıran ve engelli istihdam eden işveren olduğuna dair teşekkür belgesini Üretim Direktörü Eichi Hakoshima’ya takdim ettiler.

>>> Devamı
Sumitomo Rubber Yeni Bir Teknoloji Geliştiriyor (19.04.2022)

Sumitomo Rubber, Lastiğin Dahili Enerji Üretim Teknolojisini Kullanarak Lastiğin Aşınmasını Öngörülebileceği Yeni bir Teknoloji Geliştiriyor.

Sumitomo Rubber Industries, Ltd., herhangi bir bataryaya ihtiyaç olmadan lastiğin içine yerleştirilecek sensörler vasıtasıyla lastiğin dönüşüyle ortaya çıkan enerjiyi toplayabilen yenilikçi jeneratör ekipmanın (Enerji Toplayıcı) bağlantı (joint) geliştirmesinde Kansai Üniversitesi’nden Prof. Hiroshi Tani ile birlikte devam ettirmektedir. Enerji Toplayıcılarını kullanarak, ‘ temas alanına ulaşmak ve lastiğin yıpranma durumunun ölçümü teknolojisinin’ geliştirilmesinin başarıldığını gururla açıklıyoruz.

>>> Devamı
Sumitomo Rubber Ako Batı Karadeniz Kariyer Fuar’ında Büyük İlgi Gördü (30.03.2022)

35 binin üzerinde öğrencinin katıldığı fuarda Sumitomo Rubber AKO yetkilileri potansiyel iş arkadaşları ile buluştu.

Bolu Valiliği ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF), Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

>>> Devamı
2022 Autobild Allrad Yaz Lastiği Testi'nde Falken Azenis FK510 Suv Podyumda Yer Aldı (28.03.2022)

AUTOBILD ALLRAD’un test uzmanları, 2022 yaz lastiği testlerinde "Islak ve kuru yol yüzeylerinde ikna edici sürüş özellikleri, dinamik yol tutuşu, hassas dönüş performansı, kısa fren mesafesi" özellikleri bakımından AZENIS FK510 SUV un kendini kanıtladığı güçlü yönler olduğunu bildirdi.

Popüler kompakt sınıf SUV'ler için ideal olan 235/55 R 18 boyutunda on yaz lastiği ve bir dört mevsim lastiği teste tabi tutuldu.

>>> Devamı
FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN Seat’ın Yeni Leon Modeli İçin Fabrika Orjinal Ekipman Lastiği Olarak Tercih Edildi (01.11.2021)

Falken'in en popüler lastik modellerinden biri olan Falken ZIEX ZE310A ECORUN, SEAT Leon modelinin Martorell, İspanya ‘da üretilen araçlarında 205/55R16 91V boyutunda fabrika orijinal ekipman lastiği olarak seçildi.

ZIEX ZE310 ECORUN, sürekli olarak olağanüstü test sonuçları elde eden ve Falken'in en çok satan lastiklerinden biridir. Son olarak, auto motor sport dergisinin 2021 yaz lastiği testinde, güvenlikle ilgili tüm kriterlerde özellikle yüksek değerlendirme notları alarak "iyi" notunu aldı.

>>> Devamı
Falken’in Coreseal Teknolojili İlk Lastiği: Euroall Season AS210 (05.08.2021)

Falken’in lastik sırtı yüzeyindeki delinmeleri kapatan ve lastik patlama riskini minimuma indiren entegre sızdırmazlık teknolojisine (CORESEAL) sahip ilk lastiği satışa sunuldu.

İlk etapta FALKEN’in dört mevsim lastiği EUROALL SEASON AS210 deseninde iki farklı ebatta devreye alınan CORESEAL, lastik sırtında delinme sonucu yaşanan hava kaybı durumunda, 5 mm kadar olan delikleri otomatik olarak kapatarak hava basıncı kaybını önlüyor. CORESEAL teknolojisi, sürücüler için kolaylık sağlamanın yanı sıra maliyet avantajı ve sürüş güvenliği sunuyor.

>>> Devamı
FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, Auto Motor Sport Dergisinin 2021 Yaz Lastiği Testinde “İyi” Notu İle Değerlendirdi (10.07.2021)

Auto Motor Sport dergisi tarafından yapılan ve 195/55R16 H boyutlarında VW Polo ve SEAT IBIZA test araçlarında 11 farklı markaya ait yaz lastiği arasında test edilen FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN, yaz lastiği testinde 10 üzerinden 7 puan alarak “İyi” derecesi ile ödüllendirildi.

Bir kez daha, bağımsız bir test, FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN'un güvenlikle ilgili kriterler söz konusu olduğunda özellikle iyi performans gösterdiğini kanıtladı.

>>> Devamı
Sessizliğiyle Bilinen Baykuşların Kanat Yapısından Esinlenerek Tasarlanan DUNLOP’un Yeni Yaz Lastiği SP SPORT LM705w (15.05.2021)

Uzun kullanım ömrü, sessiz sürüş, yüksek konfor ve gelişmiş yol tutuş özellikleriyle binek otomobillerde ideal ve dengeli sürüş performansı sunmak üzere tasarlandı ve üretildi.

Dunlop, uzun kullanım ömrü, sessiz sürüş, yüksek konfor ve gelişmiş yol tutuş özellikleriyle şehir içi yollarda ve otoyollarda binek otomobiller için ideal ve dengeli sürüş performansına sahip SP SPORT LM705w lastiğini tüketicilere sundu.

>>> Devamı
FALKEN AZENIS FK510 ADAC Yaz Lastiği Testinde Zirvede Yer Aldı. (19.04.2021)

Falken ‘in ultra yüksek performanslı lastiği AZENIS FK510, Touring Club Switzerland (TCS) ve Austrian Automobile Touring Club (ÖAMTC) testlerinde “Şiddetle tavsiye edilir” derecesini aldıktan sonra şimdi de Allgemeiner Deutscher Automobil Club (ADAC) 2021 yaz lastiği testinde kazanan lastik olarak bir ödüle daha layık görüldü.

Prestijli ADAC'ın "iyi" derecesi, 2021 yaz lastiği testlerinde Audi A4 veya Volkswagen Passat gibi çok sayıda orta ölçekli araç için uygun olan 17 Y dereceli 225 / 50R17 lastikler ile test edilerek elde edildi. Sonuç, bir ADAC yaz lastiği testinde Falken ikinci kez galibiyet elde etmeyi başardı.

>>> Devamı
Yeni Lastik Aşınma Tespit Teknolojisi Sumitomo Rubber Industries’in Sensing Core Teknolojisi İle Geliştiriliyor. (05.03.2021)

Falken Lastiklerinin ana şirketi olan Sumitomo Rubber Industries (SRI), güvenliği artırmak ve otomotiv endüstrisinin değişen yeni mobilite trendlerini gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak için yeni lastik aşınma algılama teknolojisi geliştirdi.

Çığır açan bu son buluş , SRI’ın tescilli “Sensing Core ” teknolojisi ile geliştirilmektedir. SRI’ın lastiklerin dinamik davranışına ilişkin kapsamlı araştırması sayesinde, bu yenilikçi teknoloji, basınç, yük ve yol koşulları dahil olmak üzere lastikle ilgili çeşitli koşulları algılayabilmesinin yanı sıra lastik aşınması algılama özelliği de eklenmiştir.

>>> Devamı
Falken Drift Sporunun Türkiye’deki Lideri Driftherapy Takımına Sponsor Oldu (01.03.2021)

Sumitomo Rubber Industries, LTD in motor sporlarında etkin markası Falken lastikleri Dünyanın farklı bölgelerindeki motor sporlarına ve sporcularına olan sponsorluklarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’nin tek profesyonel drift show takımı olan Driftherapy pilotları Abbas Çimen ve Örge Pamukçu ile 2021 yılı başında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması ile Türkiye’de drift sporuna ilk kez bir lastik markası bir drift takımına ana sponsor olarak destek verdi. İmzalanan bu sponsorluk anlaşması ile Driftherapy araçları olan Subaru BRZ ve Nissan Silvia S13 Falken motorsporlarının in tüm dünya da ikonikleşen kimliği ile kaplandı. Tüm yıl boyunca pek çok organizasyon ve show da yer alacak araçlar, otomobil sporları severlere mükemmel bir görsel şölen sunacak.

>>> Devamı
DUNLOP’un Hafif Ticari Araçlara Özel Yeni Kış Lastiği SP WINTER VAN01 İlk Defa Türkiye ‘de Üretildi (20.11.2020)

Tüm Kış Koşullarında Yüksek Çekiş Gücü ve Daha Kısa Fren Mesafesi Sunmak Üzere Tasarlanan SP WINTER VAN01 Hafif Ticari Kış Lastiklerinin ilk Üretimi Sumitomo Rubber AKO Türkiye Fabrikasın’da Gerçekleştirildi.

Dünyanın ilk havalı lastik üreticisi unvanına sahip Dunlop kullanıcılarına zorlu kış şartlarında dahi yüksek performans sunmak hedef ile hafif ticari araçlara özel olarak yeni geliştirmiş olduğu SP WINTER VAN01 desenini güvenlik ve konfora önem veren tüm ticari araç kullanıcıları için piyasaya sürüyor.

>>> Devamı
Falken Ana Sponsorluğunda Düzenlenen Redbull Car Park Drift Yarışı Dünya Finalinde Şampiyon Belli Oldu (04.09.2019)

Tüm dünya da Falken ana sponsorluğu ile Redbull tarafından düzenlenen Redbull Car Park Drift Race yarışının bir etabı geçtiğimiz yıl İstanbul da düzenlenmişti. Bu yıl ise yine Falken ana sponsorluğun da düzenlenen Redbull Car Park Drift Race yarışının Dünya Finaline İstanbul ev sahipliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe sahili etkinlik alanında gerçekleştirilen bu final de 17 farklı milleten 20 yarışcının şampiyonluk için yarıştığı dünya finalin de Mad Mike, Aleksandr Grinchuk, Nicolas Dufour ve Türkiye den ise Yağız Avcı ise jüri koltuğundaydı.

>>> Devamı