CSR Aktiviteler

Yaşadığımız dünyaya ve topluma katkı sağlamayı oldukça önemsiyor; sürdürülebilir yaşam, çocuk hakları, kadın hakları, hayvan hakları, eğitim ve sağlık gibi birçok alanda çalışanlarımızın da gönüllü katılımlarıyla sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfederek, gönüllülük yönetimini daha etkin yönetmelerini sağlayan CSR aktiviteleri çalışanların katılımı ile planlanarak gerçekleştirilmektedir.

Şirket çalışanları gönüllük projeleriyle bir araya gelerek bulundukları çevreye katmadeğer katmak için çalışmaktadır.

Ağaç Dikimi (4.06.2021)

Dünya Çevre Günü Kapsamında fabrika alanımız içerisine 16 Ağaç dikildi.

Türkiye'de çevre sorunlarının listesi bir hayli kabarık: Orman tahribatı, su kaynaklarının yitirilmesi, iklim değişikliğinin insan ve doğa üzerindeki etkisi, denizlerin ve toprağın kirletilmesi, hava kirliliği, fosil yakıtlar, atık ve çöp sorunları.

Yeşillendirme faaliyetlerine ilk önce kendi fabrikamızdan başlamak amacı ile 2021 yılında da fabrikamıza ağaç dikimini çalışanlarımız tarafından gerçekleştirildik.

Maske Dağıtımı (24.05.2021-28.05.2021)

64 çalışanımızın katılımıyla korona önlemleri kapsamında Çankırı ilinde 10000 adet maske dağıtımı yapıldı.

Corona Virüs önlemleri kapsamında Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi ile organize edilerek düzenlenen etkinlikte ,çalışanlarımızla birlikte maske dağatımı gerçekleştirildi. Kuruluan standı ziyaret eden Çankırılı hemşerilerimize maskenğn ödeni vurgulanarak Maska-Mesafe-Hijyen kurallarına uyum kuralı vurgulandı.

İftar Yemeği (07-08.09.05.2021)

Çankırı Belediyesi ile birlikte 3 günlük iftar yemeği ihtiyaç sahipleriyle buluştu.

Mübarek Ramazan ayı içerisinde Çankırı Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında,3 gün boyunca hemşerilerimize iftar yemeği dağıtımı yapıldı.

Ağaç Dikimi (5.06.2020)

Dünya Çevre Günü kapsamında fabrika alanımız içerisine 16 Ağaç dikildi.

Dünya Çevre Günü kapsamında fabrika alanımız içerisine 16 Ağaç dikildi.

Maske Dağıtımı (21.12.2020-25.12.2020)

64 çalışanımızın katılımıyla korona önlemleri kapsamında Çankırı ilinde 5000 adet maske dağıtımı yapıldı.

64 çalışanımızın katılımıyla korona önlemleri kapsamında Çankırı ilinde 5000 adet maske dağıtımı yapıldı.

İzmir Depremzedelerine Yardım Kolisi (06.11.2020)

İzmir depremzedeleri için 100 adet yardım kolisi yola çıktı.

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim tarihinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. Deprem yaralarını sarmak için bizlerde uzak olsak bile onların yanında olduğumuzu göstermek amacı ile yardım kolileri hazırlayarak gönderimini sağladık.

Ağaç Dikimi (20.03.2019)

Satış Dep. Liderliğinde fabrika sahasına 53 fidan dikildi.

Satış Dep. Liderliğinde fabrika sahasına 53 fidan dikildi.

Ağaç Dikimi (27.03.2019)

PT Dep. Liderliğinde fabrika sahasına 54 fidan dikildi.

PT Dep. Liderliğinde fabrika sahasına 54 fidan dikildi.

Çankırı Kent Ormanı Temizliği (29.04.2019)

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile birlikte Çankırı Kent Ormanı'nda çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Doğanın ve ormanların korunması açısından toplumsal bilincin artırılması, çevreye karşı sorumluluk hissinin artırılması için,Çankırı ili ormanlık ve piknik alanlarından bir yerinin temizliğine Sumitomo Rubber AKO Fabrikası çalışanları olarak öncülük etmek amacı ile kent ormanında Çankırı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ile birlikte çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Daha temiz bir dünya için el ele.

İftar Yemeği (22.05.2019)

Çankırı Merkez'de Çankırı Belediyesi ile birlikte 1000 kişilik iftar çadırı kuruldu.

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında, geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar organizasyonunda Çankırı halkı ile bir araya geldik. 1000 kişinin katılımı ile toplumsal dayanışmaya örnek olduk. Çankırı halkı Japon çalışanların etkinliğe katılımından müteşekkir oldu.

Huzurevi Ziyareti (25.07.2019)

SAT Çalışanları olarak Çankırı Huzurevi ziyareti yapıldı.

Çankırı Huzurevinde kalan değerli büyüklerimizn morallerini yükseltmek ve kendileri ile sohbet etmek amacı ile ziyaret gerçekleştirildi. Türk ve Japon yöneticilerin de önemle katıldığı bu etkinlikte, huzurevi sakinleri ziyaretten çok memnun kalarak yine gelmemizi istediler.

Kan Bağışı (21.08.2019)

150 çalışanımız, fabrika sahamıza gelen Kızılay ekiplerine kan bağışında bulundu.

Kan nakli, hayat kurtarmakta ve sağlık koşullarını iyileştirmektedir, ancak kan nakli bekleyen bir çok hasta zamanında güvenli kana ulaşamamaktadır. ihtiyaç olunan kan ürünlerinin hastanelere ulaştırılabilmesi için gönüllü kan bağışlarının da artması gerekmektedir. Bu farkındalığın artırılması için Fabrika sahasınd gönüllü çalışanlarımız tarafından kan bağışında bulunuldu.

Kurşunlu Anaokulu Çocuk Oyun Alanı Kurulması (09.10.2019)

Kurşunlu İlçesinde oyun alanı bulunmayan anaokuluna oyun alanı yapıldı.

"Şirketimiz ve Kurşunlu Belediyesi işbirliği ile Kurşunlu Anaokulu’nun bahçesine yaptığımız Çocuk Parkı sayesinde çocuklar neşeli bir eğitim hayatına adım atacak. Çoçuklarımıza hayırlı olsun!"

Ağaç Dikimi (11.11.2019)

Hisarcık Kayı Köyü'ne 1111 adet ağaç fidanı çalışanlarımızca dikildi.

Hisarcık Kayı Köyü'ne 1111 adet ağaç fidanı çalışanlarımızca dikildi.

Enerji Tasarrufu Bilinçlendirme (27.11.2019)

Çankırı Endüstri Meslek Lisesi'nde enerji tasaarrufu ile ilgili bilinci arttırmak için eğitici standlar kuruldu.

Enerji varlıklarının hızlı bir şekilde tükendiği günümüzde enerji tasarrufunu hem bireylerin hem de kurumların maddi ve manevi sorumluluğu olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle bölgenin öncü kuruluşu olarak bizler de bu sosyal sorumluluğu, farkındalık oluşturacak şekilde gelecek nesillere aktarmak için Çankırı Endüstri Meslek Lisesi'nde enerji tasarrufu ile ilgili eğitici standlar kurarak geçnler ile biraraya geldik.